sXe-What´s this?

25. září 2009 v 19:24 | Sabča
Už sem to měla napsané v jednom článku ale tam mě to přišlo zajímavé sice sem z toho půlku nepochopila ale to hlavní jo:
SXE NEKOUŘÍ,NEPIJE,NEFETUJE
Stručně řečeno - subkultura vystředěná z hardcore music. Lidé, kteří jsou straight edge nekouří, nedrogují ani nepožívají alkohol. Nejsou to žádní dietáři nebo nábožensky věřící svázáni straight edge proti působení těchto prostředků.
Delší vysvětlení vyžaduje menší hodinku dějepisu
V pozdních sedmdesátých letech a brzkých osmdesátých letech skupinka kapel a pár lidí započali něco, co přerostlo ve velké hnutí. Když to začalo být hnutím, začalo se jejich trápení a starosti projevovat i v jejich hudbě a vystoupeních. Nevěděli, co dělají. Věděli akorát, že se jim vůbec nelíbí, co se děje kolem nich - sebevraždy, sebenenávist,bolest a utrpení zapříčeněno punkovým smýšlením. Životní postoj typu "seru na vás i na celej tenhle svět!" nemohli vůbec pochopit. Vzali symbol, který byl původně používán k rozpoznání lidí, kteří byli ještě příliš mladí na pití alkoholu, takže barmani mohli rozpoznat že jim nemají nalívat, a tento symbol pojali za svůj vlastní. Takže se začali odlišovat od svého okolí nošením velkých písmen X na jejich rukou a zpíváním rozhořčených písní hlásajících:

"Jsme lidé zrovna tak jako vy
Ale máme lepší věci na práci
Než jen tak vysedávat a srát si na hlavu
Flákat se jako živá mrtvola
Cpát si do nosu bílý sračky
Prolejzat shows
Nikdy jsem nemyslel na speed
Je to něco, co jsem nikdy nepotřeboval
Mám Straight Edge!"

Originál Song:
"I'm a person just like you
But I've got better things to do
Than sit around and fuck my head
Hang out with the living dead
Snort white shit up my nose
Pass out at the shows
I don't even think about speed
That's something I just don't need
I've got the straight edge"
Minor Threat napsal tento song roku 1980 a byl nazván tím, co ze sXe udělalo opravdové hnutí. Základ vychází z toho, že drogy a alkohol jsou nepotřebné a měly by se odmítat. Že by se mělo žít proti výplodům většiny společnosti a řídit se podle vlastního mozku a pravidel, ne podle těch, které nám určila společnost.
Ovlivněni by Minor Threat a jinými Washington DC kapelami jako třeba Teen Idles a SOA, si Bostonské kapely SS Decontrol a DYS vzali slova k srdci a začali šířit Straight Edge chování do vyvíjející se hardcore hudebního stylu.
Mno a můj OBR:Já sem teda hlavně proti Drogám a Kouření ale na pití(v určitém množství)nic není nebo jo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama