Úvod do scene muziky

24. září 2010 v 18:40 | Sabča
Už jsme tu probírali spoustu scene témat, ale možná ještě trošku zápasíš s muzikou. Není vždy nejjednoduší najít dobrou hudbu, dobré skupiny, které by se daly poslouchat. A hlavně - co přesně scene girls poslouchají? Neboj se, tento článek ti pomůže.

Jako první je potřeba vybrat styl muziky, který se ti líbí. Tady jsou styly, které scene kids poslouchají:
o    alternative rock, hard rock, klasický rock
o    punk, pop-punk, skate punk, electronický punk rock
o    hardcore, metalcore, deathcore
o    indie
o    techno, dance, trance, happy hardcore, crunkcore, electro
o    alternative hip-hop a zpěváci jako Lil Wayne, Kanye West, T Pain, a Gym Class Heroes
o    emo, screamo
Některé z těchto stylů již určitě znáš a víš, že se ti líbí, nebo naopak víš, že je rozhodně ráda nemáš. Nevadí. Není potřeba poslouchat všechno. Ale taky žádnému stylu nezavírej úplně dveře. Experimentuj, nikdy nevíš, na jakou perličku natrefíš.
Udělej průzkum. Čím víc toho budeš vědět o nějakém stylu tím je pravděpodobnější, že najdeš něco opravdu skvělého. Zjisti jakou má tvůj vybraný styl historii, jaké jsou oblíbené skupiny. Některé styly ti totiž samy o sobě nic neřeknou a člověk vlastně ani neví, co si pod nimi má představit.
Zeptej se taky svých kamarádů ve škole, na FB, na MySpace. Určitě ti něco zajímavého doporučí. Rozhodně se nestyď, protože žádný učenec z nebe nespadl. Někdo ti řekl, že byl na skvělém fesťáku? Podívej se, jaké tam byly hlavní hvězdy a zkus si od každé skupiny něco poslechnout.Zamiř také do nějakého dobrého obchodu s hudbou. Projdi si různé žánry a pořádně se rozhlédni, co nabízejí.
Jestli už teď máš nějakou opravdu oblíbenou skupinu nebo zpěváka, zkus najít něco podobného. Třeba na stránkách last.fm.com nebo ilike.com ti určitě rádi doporučí. Prohlédni si také stránky Myspace tvých oblíbenců. Zkus se také porozhlédnout po české hudební scéně. Divila by ses kolik skupin existuje, nic se o nich pořádně neví, ale dělají super muziku. Tady ti pomůže stránka bandzone.cz.
Držíme palce, ať najdeš to, co hledáš. V každém případě se budeme snažit rozšiřovat tuto sekci a představovat ti různé styly a skupiny.
Foto zdroj: pampelmoose.com, brown.edu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MoniQue RaWrR = SB ♥ | Web | 27. září 2010 v 13:06 | Reagovat

Ahojky obiham xDD

2 MoniQue RaWrR ♥ | Web | 28. září 2010 v 14:40 | Reagovat

Ahojky sb založila sem rubriku která by tě mohla zajímat víc se dozvíš → http://rawrr-myeow.blog.cz/1009/hola-hola-3
kdybyses chtěla příhlásit tak tu http://rawrr-myeow.blog.cz/
Děkuju a promin za reklamu ! ^,^

3 Michael Kors Outlet | E-mail | Web | 17. února 2012 v 7:07 | Reagovat

When you notice the actual gray egyptian cotton having Coach Factory Outlet and also banker’s red stripe tshirt, you most likely are baffled, in reality.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama